EKONOMI

Pandemia ul numrin e bizneseve të reja

Pandemia po del që ka ngjallur frikë tek hapja eventuale e bizneseve të reja.

Sipas Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë nga fillimi i këtij viti në Kosovë janë hapur 1100 biznese më pak se sa në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, njofton Klan Kosova.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483