Kosova

Osmani: Letra e Biden ritheksoi raportet e fuqishme ndërmjet dy popujve tanë

Ushtruesja e detyrës së presidentes të Kosovës Vjosa Osmani, e ka bërë publike letrën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, që i ka dërguar asaj me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Osmani tha se kjo letër rithekson raportet e fuqishme ndërmjet dy popujve.

“Sot kam pranuar letër urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ku ai rithekson raportet e forta ndërmjet dy popujve tanë, mbështetjen e vazhdueshme e të fuqishme të ShBA-ve si dhe nevojën që dialogu me Serbinë të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë”.

Ajo falënderon ShBA-të për mbështetjen e pazëvendësueshme.

“Përjetësisht mirënjohëse për mbështetjen e pazëvendësueshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.  ”.