SPORT

Orari i ri i ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka publikuar orarin e ri të ndeshjeve të Superligës së Kosovës dhe Ligës së Parë, pasi ato u shtynë në vikend shkaku i masave të Qeverisë së Kosovës.

Pas vendimit për shtyrjen e ndeshjeve të parapara për t’u zhvilluar në fundjavë si rrjedhojë e masave të reja të institucioneve të vendit në luftën kundër Covid-19, ku 7 qytete janë karantinuar në dy ditët e fundjavës, Komisioni i Garave e ka përpiluar orarin e ri të ndeshjeve të javës së 12-të në Superligë dhe të javës së 9-të në Ligën e Parë.

Në Superligë ndeshjet do të zhvillohet të martën dhe të mërkurën, ndërsa në Ligën e Parë të mërkurën dhe të enjten, përveç ndeshjes Ballkani-Gjilani që është shtyrë për një datë tjetër.

Të gjitha ndeshjet janë paraparë të zhvillohen nga ora 13:00.

Orari i ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë:

Superliga – java e 12-të

E martë, 10.11.2020 ora 13:30

Drenica – Feronikeli

Drita – Prishtina

Llapi – Trepça’89

E mërkurë, 11.11.2020

Arbëria – Besa

Ballkani – Gjilani, luhet më vonë

Liga e Parë

Grupi A – Java e 9-të

E mërkurë, 11.11.2020 ora 13:30

Trepça – Vëllaznimi

Dukagjini – Vushtrria

Malisheva – Liria

Onix – Drenasi

[email protected] – Istogu

Grupi B – Java e 9-të

E enjte 12.11.2020 ora 13:30

2 Korriku – Ramiz Sadiku

Vitia – Ferizaj

Ulpiana – Flamurtari,  ndeshja luhet në Shtime

Kika – Vllaznia (P)

KEK-u – Dardana