SPORT

Orari i ndeshjeve në La Liga për sezonin 2018/2019

Federata Spanjolle e Futbollit e ka publikuar orarin e ndeshjeve të La Ligas për sezonin 2017/2018.

Ndeshjet e para sezonale do të zhvillohen në fundjavën e 18 dhe 19 gushtit, me një derbi madrilen ndërmjet Real Madridit dhe Getafes, teksa Valencia e pret Atletico Madridin në Mestalla.

Në javën e parë, Barcelona do të luajë në Camp Nou kundër Deportivo Alavesit.

Përballjet që i presin të gjithë, ato ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit do të zhvillohen në javët 10 dhe 26 (në tetor 2018 dhe në mars 2019).

Koha e fillimit të ndeshjeve do të përcaktohet në bashkëpunim me ata që i kanë të drejtat televizive.

Natyrisht se interesantë do të jenë edhe derbit e mëdhenj lokalë në edicionin e ri të La Ligas.

Reali kundër Atleticos apo Barca kundër Espanyolit janë ndër derbit me rivalitet të madh në kampionatin spanjoll.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.