Hi Tech

OnePlus sjell NORD-in

Telefoni i mençur nga OnePlus thuhet se vjen me një çmim prej 270 eurove.

Prodhuesi kinez i telefonave të mençur OnePlus dëshiron të kthehet në rrënjët e tij me serinë e tij të re të telefonisë celulare.

Telefoni i mençur i parë i markës ishte në dispozicion për vetëm 300 euro.

Në vitet e fundit, megjithatë, kompania ka pozicionuar veten në radhët e kompanive që shisnin telefona të shtrenjtë, transmeton Telegrafi.

OnePlus 8 Pro fillimisht kushtoi 900 euro.

Një gamë e lirë e telefonave të mençur u njoftua javën e kaluar.

Dhe dje kompania njoftoi se duhet të quhet “Nord”.

Sipas Android Central, ai do të prezantohet zyrtarisht në një ngjarje në Indi më 10 korrik.

Në videon e parë në Instagram, informacionet e reja u njoftuan për 7 korrik.

Kamera e dyfishtë e përparme

Android Central raporton se ky telefon është i pajisur me dy kamera të përparme, një lente 32MP dhe një sensor me kënd të gjerë 8MP.

Ato duhet të vendosen në një prerje në pjesën e sipërme të majtë, të ngjashme me Huawei P40.

Sipas rrjedhjeve, OnePlus Nord do të ketë një ekran AMOLED 90Hz dhe një çip Snapdragon 765G.

Telefoni i mençur gjithashtu do të shitet në Evropë por ende nuk ka një afat kohor për lansimin e tij. /Telegrafi/