SPORT

Odegaard starton, Casemiro në stol – Reali e nis mbrojtjen e titullit kundër Sociedad

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Madrid dhe Real Sociedad.

Real Madrid e nis mbrojtjen e titullit të Spanjës me një ndryshim në formacion.

Martin Odegaard, që sezonin e kaluar ishte i huazuar pikërisht te Real Sociedad, sonte starton kundër ish ekipit.

Me kërkesë të Zinedine Zidane ai u kthyer te Los Blancos këtë verë.

Befasia është mungesa e Casemiros, ai e nis këtë sfidë nga stoli, raporton Gazeta Express.

Real Madrid:

Real Sociedad:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.