Rajoni

OBRM-PDUKM akuzon Zaevin se la vendin pa vaksina, shkaku i kësaj thonë se populli vdes nëpër korridore

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, ka lëshuar akuza në drejtim të pushtetit për mos sigurim të vaksinave kundër coronavirusit.

Nga kjo parti thonë se Zoran Zaevi në vend që të punojë, shkon dhe lutet tek fqinjët për vaksina.

“Vaksina nuk mori nga Greqia, as nga Bullgaria, ndërsa ata të cilat si mëshirë ia dha Vuçiqi, akoma nuk kanë arritur. Sikur Zaevi ta dëgjonte OBRM-PDUKM-në duhej të vendoste kontakt me prodhuesit botëror që nga viti i kaluar. Por ai atëherë shpresonte për donacione dhe në vend që të punojë, tani lutet”, thonë nga OBRM-PDUKM. Ata shtojnë se çdo vend ka vaksina, përveç Maqedonisë.