Bota

Numri i viktimave në Mbretërinë e Bashkuar rritet për 684

Departamenti i Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar tha se ka regjistruar 684 viktima nga koronavirusi, në 24 orët e fundit.

Sipas burimit të njëjtë, 5,386 persona janë konfirmuar pozitivë në testet për koronavirus, ndërsa janë testuar 18,401.

Në total, Mbretëria e Bashkuar ka afro 140,000 persona të infektuar me koronavirus, ndërsa mbi 18,700 pacientë kanë humbur jetën.

I infektuar me koronavirus ka qenë edhe kryeministri britanik, Boris Johnson.

Pas disa ditësh në spital dhe nën kujdes intensiv, ai po e vazhdon shërimin në shtëpi.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.