Kuriozitet

Nuk është kurrë vonë për të ndjekur ëndrrat, 96 vjeçarja bëhet pjesëmarrëse në Britain’s Got Talent

Deri në moshën 90 vjeç, shumica e njerëzve e kanë përjetuar pjesën më të madhe të eksperiencave që kanë pasur në listë.

Por Nora Barton, 96 vjeç, do të plotësojë së shpejti ëndrrën e saj dhe do të këndojë në sallën e ‘London Palladium’, duke u bërë kështu pjesëmarrësja më e moshuar Britain’s Got Talent.

Ajo do të performojë këngën ‘The Loveliest Night Of The Year’. Kjo këngë është pjesë e kolonës zanore të filmit ‘The Great Caruso’ të vitit 1951.

Nora do të këndojë së bashku me të bijën, Pam Dimbleby, 65 vjeç, e cila do ta shoqërojë në piano.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//soaheeme.net/4/3473483