SPORT

Notat e lojtarëve, West Ham 1-3 Arsenal: Sulmi i topçinjëve shkëlqen, Xhaka notë të ulët

Arsenali ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-1 si mysafir i West Ham në ndeshjen e fundit të xhiros së 16-të në Ligën Premier.

Pjesa e parë i takoi West Ham, por në të dytën Arsenal ndezi turbinat, për tu kthyer te fitorja.

Treshja e sulmit të Arsenal, që shënuan secili, ishin edhe më të vlerësuarit.

Pierre-Emerick Aubameyang (7.9), Nicolas Pepe (7.7) dhe Martinelli (7.6).

Pierre-Emerick Aubameyang (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Granit Xhaka mori notën më të ulët te Arsenali 6.3.

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë portieri i West Ham, David Martin me 5.2.

Notat e lojtarëve të West Ham

Notat e lojtarëve të Arsenal

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483