SPORT

Notat e lojtarëve, Manchester United 0-0 Chelsea

Manchester United dhe Chelsea kanë zhvilluar një lojë të fortë, por me pak raste shënimi, ku në fund takimi u mbyll 0-0.

Marcus Rashford kishte rastet më të mira për shënim, por Edouard Mendy ishte në vend sa herë që ai tentonte.

Lojtari më i mirë pas këtij takimi doli të jetë mbrojtësi i Chelseat, Kourt Zouma me notën 7.4.

Pas tij lartë u vlerësuan edhe Harry Maguire i Manchester United me notën 7.3, aq sa Thiago Silva.

Mbojtësi tjetër Ben Chiëel dhe portieri Mendy po ashtu ishin nga më të vlerësuarit.

Notat e lojtarëve të Manchester United

Notat e lojtarëve të Chelsea