Love & Sex

Njihuni me bimën që rrit epshin tek burrat e gratë dhe efekti i fuqishëm që ka për mendjen

Ulja e dëshirës seksuale është një problem i zakonshëm tek të rriturit. Maca njihet si efektive në përmirësimin e dëshirës seksuale, dhe ky pretendim mbështetet nga hulumtimi (Burimi 5Trusted).

Një përmbledhje nga viti 2010 që përfshinte katër studime klinike të randomizuara me gjithsej 131 pjesëmarrës gjetën prova që maka përmirëson dëshirën seksuale.

Pluhuri i Maca është bërë nga bima e rrënjës së lindjes peruan, maka. Shtoni një maca latte në rutinën tuaj të mëngjesit për të përfituar një mori përfitimesh mendore dhe fizike, përmirësimin e spermës dhe sjell lehtësi në simptomat e menopauzës dhe rregullimin e hormoneve.

 nga rritja e numrit të spermës për të ndihmuar me simptomat e menopauzës dhe rregullimin e hormoneve.

Përfitimet e macës:

-Rrit dëshirën seksuale

-Përmirëson prodhimin e spermës

-Qetëson simptomat e menopauzës

-Përmirëson shëndetin mendor

Maca është vërtetuar se ulu nivelet e presionit të gjakut dhe simptomat e depresionit tek gratë pas menopauzës.

Sikur të mos ishte e mjaftueshme, hulumtimi ka treguar që maca ka veti në krijimin e humorit pozitiv, lehtësimin e ankthit dhe energji.

Recetë për Maca Latte

Përbërësit

-1 gotë qumësht sipas dëshirës (kokosit, bajame, etj.)

-1 lugë pluhur maca

-1/2 lugë kanellë

-1/2 lugë ekstrakt vanilje

-Mjaltë ose opsione të tjera për shije

-Kripë deti

Udhëzime: 

Kombinoni të gjithë përbërësit në një tenxhere të vogël dhe ziejini. Më pas hidheni në një enë dhe ëmbëlsojeni në shije.

Përdorimi: 

Merrni 1 lugë çaji, ose 3.1 gram, pluhur maca çdo ditë për 6-12 javë për të parë përfitimet në fuqi. Dozat e përdorura në studime varionin nga 3 në 3.5 gramë në ditë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.