Bota

Njëzet viktima pas goditjes së aeroplanit në Alpet e Zvicrës

Një aeroplan i tipit të vjetër është ndeshur me shpejtësi të madhe në Alpet e Zvicrës, duke lënë të vdekur 20 persona, raportuan autoritetet. Zona e Alpeve të Zvicrës është shumë e njohur për skijuesit dhe për ngjitje me litarë.

Njëmbëdhjetë meshkuj dhe nëntë femra mbetën të vrarë pas goditjes së aeroplanit në alpe, në lartësi prej 2,540 metra mbi nivelin e ujit.

Policia nuk dha informata më të hollësishme lidhur me ngjarjen.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483