Kombëtare

Një tjetër person vdes në Shqipëri nga Covid-19, totali shkon në 24

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se një tjetër person ka vdekur sot si pasojë e koronavirusit, duke e çuar numrin në 24.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë bëhet fjalë për një 68-vjeçare e cila ishte prej dhjetë ditësh në respirator dhe vuante nga veshkat, raporton TCH.

Në Shqipëri, deri më tash është raportuar për 467 persona të infektuar me Covid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.