Bota

Një stuhi e fuqishme dimërore pritet t’i godas ShBA-të

Një stuhi dimërore pritet t’i godas shumë shpejt ShBA-të. Mund të jetë shiu më i furishëm i sezonit në një pjesë të Shteteve të Bashkuara, duke përfshirë qytete si Çikago dhe Oklahoma City, shkruan Kosova.info

Në Teksas e Illinois veç ka pasur paralajmërime për qytetarët, për sa i përket stuhisë dimërore e cila pritet të trokas së shpejti në dyert e tyre.


Nga e marta e deri të enjten mund të mbyllen edhe shkollat, shkruajnë mediat atje./Kosova.info/