Kombëtare

Një shtëpi në Gjakovë përfshihet nga flakët, lëndohet një person

Një shtëpi është përfshirë nga flakët në Gjakovë ku si pasojë e kësaj një person ka mbetur i lënduar.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar Krist Gjokaj nga Policia e Kosovës. 

Po e konfirmoj se është djeg një shtëpi e vjetër e pabanuar dhe është lënduar një person, por jashtë rrezikut për jetë”, ka konfirmuar Gjokaj për Gazetën Express.

Ai theksoi se zjarri tashmë është lokalizuar nga ekipet e zjarrfikësve. 

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483