Kombëtare

Një person nga Drenasi organizon bixhoz të paligjshëm

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë hasur në një rast të organizimit të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm gjatë ditës së djeshme në Drenas, shkruan kosova.info.

Raportohet se me urdhër të prokurorit dhe gjyqtarit të procedurës paraprake njësitë policore kanë bastisur shtëpinë e të dyshuarit mashkull K-Shqiptar me dyshimin për kryerjen e veprës së lartcekur, me ç’rast si prova materiale janë sekuestruar shtëpiza kompjuteri 13 copa, një lexues i tiketave të lojërave si dhe bileta të lojërave të fatit dhe lojëra të ndryshme. Nuk raportohet për të arrestuar, ndërsa lokali është mbyllur nga inspektorët komunalë.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort