Bota

Një person i zhveshur vret katër të tjerë në Tennessee

Një burrë i zhveshur ka vrarë katër persona të tjerë në “Waffle House” në Nashville, Tennessee të ShBA-së, ka konfirmuar policia.

Sulmuesi ka hyrë në një restorant rreth orës 03:25, në kohën lokale, në periferi të Antiokisë dhe hapi zjarr me një pushkë gjysmë automatike, raporton BBC, transmeton Koha.net.

Ndërsa katër të tjerë u plagosën me këtë rast. Njëri prej tyre luftoi me sulmuesin, i cili më pas u largua nga vendi i ngjarjes në këmbë.

Policia është në kërkim të të dyshuarit, të cilin e kanë identifikuar i Travis Reinking, 29 vjeç nga Illinois.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.