Bota

Një krim i rëndë e ka tronditur Indin

Një tjetër krim i rëndë ka tronditur Indinë. Një vajzë vetëm 8 vjeç humbi jetën pasi u përdhunua nga 16 burra, mes tyre edhe të afërm. Sipas Mirror, vajza humbi jetën në një spital në Chennai të Indisë.

Megjithatë policia po pret ekspertizën për të vlerësuar shkakun e saktë të vdekjes.

Sipas medias lokale, vajza ishte ankuar për dhimbje në stomak dhe më pas kishte humbur ndjenjat në banjë.

Gazeta britanike shkruan se vajza kishte tre vite që përdhunohej. Njerku i saj i tha medias se ajo ishte një vajzë inteligjente, që aspironte të bëhej oficere policie.