Kosova

Një i vdekur e katër të lënduar në një aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një person ka vdekur derisa katër të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku sot në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Këtë e ka e konfirmuar për Koha.net zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Duat Hoxha.

“Bazuar në informacionet e para është raportuar për një aksident trafiku të rëndë me pasoja fatale, të shkaktuar sot rreth orës 10:00 në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ ku një person ka humbur jetën dhe 4 të tjerë kanë marrë lëndime trupore”, ka thënë ai.

Tutje Hoxha ka shtuar se njësitet kompetente policore për menaxhimin e trafikut në autostradë janë duke u marrë me rastin dhe duke hetuar shkaqet dhe rrethanat se si ka ardhur deri te ky aksident tragjik.

Gjithashtu ai ka konfirmuar se rreth orës 10:30 autostrada drejtimi Duhël – Suharekë është bllokuar për qarkullim.