Bota

Një aksident i tmerrshëm i Tiger Woods, e prenë makinën për ta nxjerrë jashtë

Lojtari i famshëm i golfit Tiger Woods u plagos në një aksident në Kaliforninë Jugore. Sipas policisë së Los Anxhelosit, aksidenti i trafikut ndodhi pak pas orës 7 të mëngjesit me kohën lokale, në zonën midis qyteteve të Rolling Hills dhe Rancho Palace Verdes.

Woods ishte vetëm në automjetin që u përmbys pas përplasjes, dhe sipas informacionit të parë, ai pësoi thyerje të shumta të këmbëve.

Zjarrfikësve thuhet se u desh të prisnin fletën e makinës për ta tërhequr atë nga automjeti. Makina u përmbys në çati pasi zbriti nga autostrada.

Ai u tërhoq nga rrënoja dhe u dërgua në spital.

Edhe agjenti i lojtarit të famshëm të golfit Mark Steinberg foli.

“Ajo aktualisht është në operacion. Ne ju falënderojmë për respektimin e privatësisë së tij dhe për mbështetjen tuaj, ”tha shkurt Steinberg.

Disa skandale shoqërohen me emrin e këtij lojtari të golfit. Dihet që ai u ndalua nga policia në vitin 2017, dhe ai ishte nën ndikimin e fortë të drogës. Ai u mor në paraburgim dhe ai mbrojti veten se nuk e kuptonte se si e prekën ilaçet. Ai e tradhtoi gruan e tij me shumë dashnore dhe vizitat e tij në klubet e natës dhe shoqërimi me prostituta në Las Vegas ishin histori mbresëlënëse të mediave amerikane.

Woods është një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave.

Ai lindi më 30 dhjetor 1975 në Cypress, California.

Ai ka fituar pesë turne Master, katër tituj PGA, tre herë fitoi US Open dhe British Open tri herë.