Kombëtare

Nis votimi në zgjedhjet e PDK’së në Drenas – Bazaj, Hoxha apo Preku?

Kuvendi Zgjedhor i Degës së PDK’së në Drenas është mbledhur që nga mëngjesi, derisa votimi ka filluar para pak minutash. Në garë janë: Naim Bazaj, Sejdi Hoxha dhe Kushtrim Prenku. Dikush po thotë se gara po zhvillohet ndërmjet Hashim Thaçit e Kadri Veselit për të vendosur njeriun e tyre në krye të degës.

Naim Bezaj, kandidat për kryetar të Degës së PDK’së në Drenas i ka thënë Gazetës Express se para pak minutash ka filluar votimi. Thotë se beson që gjithçka do të shkojë mirë, derisa është i bindur që ai do të jetë fitues. 

“Votimi ka filluar para pak minutash, mirë po shkon. Me besimin që do të fitojë i kam hy kësaj pune”, ka thënë Bazaj.

Në garë janë: Naim Bazaj, Sejdi Hoxha dhe Kushtrim Prenku.  

Pos Bazajt, Hoxhës e Prenakut ishte paralajmëruar kandidatura edhe e Labinot Halilajt, i cili ka njoftuar se kurrë s’e ka vendosur interesin personal para atij të përgjithshëm.

Ndryshe, zgjedhjet në PDK kanë përfunduar në shumicën e degëve. Disa prej kryetarëve që janë zgjedhur kanë pasur dhe kanë probleme me ligjin siç është Qemajl Mustafa i Gjilanit, Sokol Bashota i Klinës./Express

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.