Rajoni

Nis me tensione protesta në Shqipëri, qytetarët përplasen me policinë

Ka nisur me tension protesta e sotme përpara Kuvendit. Banorët e zonës së “Astirit” janë përplasur me forcat e policisë para godinës së Ministrisë së Brendshme.

Raportohet se protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin e policisë, duke tentuar të futen drejtë Pedonales, zonë e cilat është rrethuar nga forcat e rendit dhe nga ku kalojnë deputetët e mazhorancës për të shkuar në Parlament. 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.