Show Biz

Nicki Minaj ndërpret kontratën me menaxherin e saj

Nicki Minaj ka ndarë rrugët me menaxhmentin e saj.

Burimet afër reperes kanë konfirmuar për Variety se reperja është ndarë me Gee Roberson dhe Cortez Bryant nga Blueprint/Maverick Management me të cilët ajo ka punuar pjesën më të madhe të karrierës.

Vendimi ka qenë me marrëveshje të përbashkët dhe nuk janë dhënë detaje specifike.

Variety raporton se përçarja erdhi pas performancës së Nickit në Coachella ku ajo ka pasur shumë probleme teknike.

Përkundër problemeve me menaxhmentin, Nicki Minaj ka një bashkëpunim me Chris broën dhe shfaqet në albumin e Kanyes, Yandhi. /