SPORT

Nice 0 – 3 PSG, notat e lojtarëve: Di Maria e Mbappe më të mirët

Paris Saint Germain ka marrë edhe fitoren e dytë në edicionin e ri në Ligue 1.

Parisienët kanë triumfuar me lehtësi në udhëtim te Nice me rezultat 0-3.

Kylian Mbappe, Angel Di Maria dhe Correa Marquinhos ishin autorët e golave në këtë triumf.

Pikërisht argjentinasi Di Maria ka qenë lojtari i ndeshjes falë një goli e një asistimi.

Me notë të lartë u vlerësua edhe Kylian Mbappe, ndërsa paraqitje të mirë patën edhe lojtarët tjerë si Keylor Navas e Marquinhos.

E nota më e ulët në këtë takim shkoi për sulmuesin vendas Lopes. /Telegrafi/

Shfaq më shumë
//benoopto.com/4/3473483