Kosova

Ngjarjet e datës 6 janar 2020

– Drejtoreshë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Komunën e Gjilanit, Deniza Limani mban konferencë për media. (Zyra e krytarit te Komunës, ora 11:00)

– Mbahet mbledhja e Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike e Kosovës. (Selia qendrore e LDK-së, ora 13:00) 

– Mbahet mbledhja e Kryesisë së të Lidhjes Demokratike e Kosovës. (Selia qendore e LDK-së, ora 14:30)  

– Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar në takim liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për ta mandatuar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. (Kabineti i Presidentit, ora 15:00)  

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.