Kosova

Ngjarjet e datës 5 gusht 2019

– Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala interviston Kryesuesin e Bordit të Drejtorëve në ARKEP, Kreshnik Gashi dhe Kryesuesen e Bordit të Drejtorëve në Telekomin e Kosovë, Besa Shatri-Berisha. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 303, ora 10:00) 

– Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare në të cilen do të behën përgatitjet për mbajtjen e seancës plenare për shpërndarjen e Kuvendit të Legjislaturës së VI. (Ndërtesa e Kuvendit, salla  C-301​, ora 11:00)

– Ish Kryeministri, Ramush Haradinaj merr pjesë në debatin me qytetarë organizuar nga RTV Mitrovica. (Qendra e Kulturës “Rexhep Mitrovica” në Mitrovicë, ora 12:00)