Kosova

Ngjarjet e datës 21 shkurt 2020

Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGJK-së, ora 10:00)

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, viziton Komunën e Gjilanit, kur pritet nga kryetari Lutfi Haziri. (Ndërtesa e Komunës së Gjilanit, ora 10:30)

Ambasadës Britanike në Prishtinë dhe Organizatës Ndërkombëtare për Migrimin (IOM) shënojnë Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare. (Ndërtesa “Capital Gate” në Prishtinë, ora 11:00)

Në 75-vjetorin e rënies së heroit Shaban Polluza, mbahet Akademi Përkujtimore. (Teari Kombëtar, ora 12:00)

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, viziton Komunën e Gjilanit, kur pritet nga kryetari Lutfi Haziri. (Ndërtesa e Komunës së Gjilanit, ora 15:00)

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, mban fjalim para këshilltarëve të Kuvendit Komunal në Gjilan. (Salla e Kuvendit, Gjilan, 15:30)

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani e sho qëruar nga kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, do të shkojnë për vizitë ngushëlluese në familjen Bllaca në Gjilan. (Ora 17:00) 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.