Kosova

Ngjarjet e datës 2 mars 2020

– Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës në të cilën do të mbahet debat parlamentar në lidhje me paralajmërimin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100%.(Kuvendi i Kosovës, ora 11:00) 

– Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizon tërheqjen e shortit për renditjen e kandidatëve dhe subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 11:00) 

– Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim organizon tryezën me temë “Publikimi i raportit të monitorimit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë: Sfidat e akreditimit në Kosovë“ . (Hotel Sirius, ora 14:00)

– Fillon edicioni i tretë i Prishtina Jazz Week. (Kino Armata, 22:30)

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//benoopto.com/4/3473483