SRB-BIH

Nema pobjednika u derbiju “Fadilj Vokrri”

Priština i Drita podelili su bodove u 30. nedelji u kosovskoj super ligi, nakon derbija koji je završio 1-1.

Posle samo šest minuta igre u stadionu “Fadilj Vokrri”, Endrit Krasniqi je doneo prednost iz brze kontre.

Priština se nije zaustavila na tome, pošto je bila fantastična prilika preko Otona Džona (14 ‘), ali je napadač izgubio loptu.

Tada je Drita imala malu inicijativu, ali nije uspjela izjednačiti rezultat.

U drugih 45 minuta Drita je bila nešto zahtjevnija i u 52. minuti rizikovao je preko Betima Haxhimusa, ali je Haxho spasio siguran gol.

Endrit Krasniqi (62 ‘) mogao je postići drugi gol na ovom meču, jer je imao odličnu priliku, ali je Faton Maloku imao sreće.

U 80. minuti se tijek utakmice promijenio, razlog zbog kojeg je Drita izjednačila na 1-1 preko Astrit Fazliu-a.

Meč je potom dobio na tempu igre, ali rezultat je ostao nepromijenjen do kraja. Nakon 30. sedmice Drita je i dalje lider sa 65 bodova, dok je Priština u četvrtoj sa 58 bodova.