Kombëtare

Në Spitalin e Pejës 22 pacientë me Koronavirus në gjendje të rëndë

Në spitalin e përgjithshëm në qytetin e Pejës aktualisht janë duke marrë tretman mjekësorë kundër Covid -19, 102 pacientë thuhet në raportin 24 orësh të këtij spitali.

Sipas njoftimit nga 102 pacientë, 83 prej tyre janë me oksigjenoterapi, 7 janë në CPAP dhe 22 të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

2 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.