Rajoni

Në spitalin “8 Shtatori”, janë shtruar 7 pacientë të ri

Në 24 orët e kaluara, 4 pacientë janë pranuar në Klinikën për Sëmundje Infektive, me çka gjithsej 87 pacientë janë shtruar në spital. Në të njëjtën kohë, ka 55 pacientë që mbështesin oksigjenin, ndërsa nuk asnjë në respirator.

Siç informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, në spitalin në Kozle janë shtruar 22 pacientë të rritur pozitivë me COVID-19, 5 fëmijë pozitivë dhe 1 fëmijë i dyshuar për virusin.

Në spitalin “8 Shtatori”, megjithatë, u pranuan 7 pacientë të rinj, gjithsej 95 pacientë janë shtruar në këtë spital. Katër pacientë janë në respirator. 27 pacientë u shtruan në spital në Manastir, ndërsa 53 pacientë u shtruan në spitalin e Shtipit. Në repartet infektive në Tetovë, Ohër, Veles, Kumanovë, Prilep, Gostivar dhe Strumicë, 114 pacientë janë shtruar nëpër spitale – pacientë pozitiv ose të dyshimtë për COVID-19.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.