Kombëtare

Në Shqipëri bien temperaturat

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15ºC në 38ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 34ºC dhe në zonat bregdetare nga 23°C në 35ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë./t.ch/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483