Rajoni

Në Serbi numër rekord i të infektuarve me koronavirus

Autoritetet shëndetësore serbe kanë raportuar të dhënat më të fundit sa i përket rreth gjendjes me pandeminë.

Sipas të dhënave të fundit, 7,579 raste të reja të coronavirusit janë konfirmuar në Serbi.

Gjithashtu është bërë e ditur se edhe 41 persona kanë vdekur, raporton b92.

Ka 6,597 pacientë në spital dhe shkalla e vdekjeve është 0,93 përqind. Që nga fillimi i epidemisë, 1,682,416 qytetarë janë testuar, dhe 140,608 raste janë konfirmuar.