Kosova

Në QKUK, 393 pacientë janë me oksigjenoterapi

SHSKUK ka njoftuar se 610 pacientë po marrin shërbimet shëndetësore në klinikat për Covid-19.

Prej tyre, 449 janë të konfirmuar pozitiv me Covid-19 dhe janë të hosptializuar në klinika. Ndërkohë, 393 pacientë janë me oksigjenoterapi, 14 në respiratorë dhe 25 me CPAP.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483