Bota

Në Itali 75 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Në Itali 75 persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke dërguar shifrën totale në 33.415, ka njoftuar Agjencia për Mbrojtjen Civile në Itali. 

Italia është e treta për nga numri i të vdekurve nga COVID-19, pas ShBA-së dhe Britanisë së Madhe.

Numri i të infektuarve të rinj ka qenë 335, një ulje nga 416 sa ishin të shtunën. Numri total i të infektuarve në Itali është 233.019.