Kosova

Në Istog, tetë pacientët shërohen nga koronavirusi

Kështu është bërë e ditur nga drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Istogut, Mujë Osmana.

“Një lajm i gëzueshëm për Istogun, personi i vetëm që deri më tash ka rezultuar pozitiv me COVID-19 sot ka dalë negativ në ritestimin e parë dhe që presim që edhe nesër në ritestimin e dytë të dal negativ e që Istogu të jetë me zero covid”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook.

Ndërkaq, në Kosovë deri tani me coronavirus janë konfirmuar 1 mijë e 38 persona, 791 prej të infektuarve janë shëruar kurse janë regjistruar 30 vdekje por që kishin edhe probleme tjera shëndetësore. /Telegrafi/

Një lajm i gëzueshëm për Istogun , Personi i vetëm që deri më tash ka rezultuar pozitiv me Covid -19 sot ka dalë negativ…

Gepostet von Mujë Osmanaj am Montag, 25. Mai 2020
//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483