Në gjendje rëndë këmbësorja që u godit nga treni, po trajtohet në QKUK

Këmbësorja e cila u goditur nga treni në orët e pasdite në lagjen Lakrishtë të Prishtinës, është në gjendje të rëndë.

Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga Qendra Emergjente e Qendres Klinike dhe Universitare të Kosovës.

“Është duke u trajtuar”, tha shkurtimisht mjeku kujdestar Agron Çitaku.

Ai nuk dha më tepër detaje rreth gjendje shëndetësore të saj.

Go to TOP