Kombëtare

Në Ferizaj vritet një rrëqebull, kafshë e mbrojtur me ligj

Policia e Kosovës ka raportuar se një rast i gjuetisë së kundërligjshme ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Fshatin Varosh të Ferizajt shkruan Kosova.info.

Raportohet se i dyshuari me armën e gjuetisë të cilën e postonte leje, kishte vrarë një rrëqebull ( kafshë e mbrojtur) e më pas e kishte postuar në rrjetin social Facebook.

Më urdhër të prokurorit, të dyshuarit i është konfiskuar arma si dhe leja e amës, ndërsa rasti i referohet hetimeve në procedurë të mëtutjeshme hetimore.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//benoopto.com/4/3473483