Show Biz

Në cilat top-lista po renditet kënga e Gashit?

Rep-artisti i njohur shqiptar, Gashi, karrierën e tij muzikore e ka të përqendruar në Amerikë.

Përpos shqiptarëve, këngët e tij tashmë kanë marrë përmasa të mëdha, duke u dëgjuar në pothuajse gjithë botën.

Gashi (Foto nga Theo Wargo/Getty Images for TIDAL/Guliver)

“Delali” titullohet projekti muzikor më i ri nga ai, i cili erdhi në bashkëpunim me muzikantin algjerian, Cheb Khaleb.

Kënga është publikuar në të gjitha platformat digjitale, ndërsa në Spotify po arrin të jetë në ‘Top List’.

https://www.instagram.com/p/CAGd2uulzpn/

Kështu të paktën duket përmes një postimi në rrjetin social Instagram, ku Gashi ka bërë të ditur se kënga e tij po dëgjohet më së shumti në shtetin e Arabisë Saudite dhe në Afrikën Veriore.

https://www.instagram.com/p/CAGHZfclSrF/

Kjo vjen pas hitit të tij “Butterflies, i cili u lansua në prill të këtij viti dhe u mirëprit mjaft mirë nga adhuruesit e këngës së tij.

Shfaq më shumë
//dopansearor.com/4/3473483