SPORT

Napolit i duhet fitorja për kualifikim sonte kundër AZ Alkmaar

Napoli ka udhëtuar sonte në Holandë ku do të takohet me AZ Alkmaar. Napoli synon që të nxjerr një barazim apo një fitore që do ta kualifikonte atë tutje në Europa Ligë

Napoli ka udhëtuar në Holandë sonte ku do të përballet me skuadrën holandeze, Az Alkmaar kundër së cilës skuadër kishte humbur në Napoli në xhiron e parë të Europa Ligë.

Por, nga tri ndeshjet e tjera Napoli ka shënuar tri fitore dhe për momentin është në vendin e parë me 9 pikë, kurse me një fitore do të kualifikohej tutje në fazën e 32 skuadrave më të mira në Europa Ligë.

Për këtë Gattuso ka startuar me ekipin më të mirë që ka në dispozicion ku ka startuar Insigne, Mertens e Politano në sulm. /GazetaExpress/