SPORT

Mustafi, lojtari më i vlerësuar i javës në Bundesligë

Me ndeshjen mes Bayern Munichut dhe Arminia Bielefeld u mbyll java e 21-të në Bundesligë.

Pas çdo jave, WhoScored bën publikimin e formacionit të javës në top 5 ligat evropiane.

Në Bundesligë, Shkodran Mustafi ka hyrë në formacionin e javës dhe gjithashtu është vlerësuar me notën më të lartë nga të gjithë të tjerët.

Schalke barazoi pa gola ndaj Union Berlinit, por ish-qendërmbrojtësi i Arsenalit tregoi kualitetin e tij.