Kosova

Mustafa para takimit me Kurtin: Nuk jam i sigurt se do të arrijmë marrëveshje sot

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka arritur në Kuvnedin e Republikës së Kosovës, ku pritet të zhvillojë takimin e radhës me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në përpjekje për të finalizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje.

Mustafa para se të hyjë në Kuvend ka thënë shkurt për Ekonomia Online se nuk e di kur do të arrijnë marrëveshjen, përveç se ka konfirmuar se po bëjnë përpjekjeje për një gjë të tillë.

“Po bisedojmë dhe kur bisedojmë gjithmonë në të mirë të marrëveshje dhe kur arrijmë marrëveshje nuk mund të ju garantojmë sot”, tha Mustafa.

Kurti dhe Mustafa u takuan dy ditë më parë, pas një pauze një javore, derisa, e vetmja çështje për të cilën u morën vesh nuk ishte ajo e koalicionit, por, që dy liderët do të vazhdojnë të shihen që të merren vesh për cështjet që ju kanë mbetur, që të qeverisin bashkë.

Shfaq më shumë
//oackoubs.com/4/3473483