SPORT

Muriqi mungon dy ndeshjet e ardhshme kundër Çekisë dhe Anglisë, ja çka thotë Berisha

Futbollistët e Kosovës nuk e kanë pritur mirë lajmin që Vedat Muriqi do të mungoj në dy ndeshjet e ardhshme.

Ndër të parët që ka reaguar ka qenë mesfushori Valon Berisha.

Në profilin e tij në Facebook, Berisha ka thënë se Kosova do të fitoj kundër Çekisë për Muriqin.

“Do na mungosh shumë vëlla, por vetëm për ty do të fitojmë!

Shërim sa më të shpejtë Vedat Muriqi

Do japim gjithçka vetëm për ty” shkruan Berisha në Facebook.