Moyes kërkon mbështetje për Phillips

Trajneri i West Ham United, David Moyes, ka theksuar nevojën për mbështetje për mesfushorin e Kalvin Phillips.

Pas transferimit nga Leeds United te Manchester City, Phillips u rikthye në Premier League me West Ham, por forma e tij ka qenë nën nivel.

“Për Kalvinin, është e rëndësishme të ketë një mjedis mbështetës dhe ne si klubi jemi të gatshëm të japim ndihmën e duhur”, ka thënë Moyes për gazetarët.

Me shtatë paraqitje në ligë, Phillips vazhdon të luftojë për formën e tij, por trajneri Moyes beson se ata mund të ndikojnë në rikthimin e tij në nivelin e lojës së dëshiruar.

“Kalvin është një lojtar me të vërtetë i mirë dhe unë besoj se ne ende mund të bëjmë diçka”, ka thënë Moyes.

Go to TOP