Kombëtare

Moti sot në Shqipëri

RESHJET 

Sot pasdite (e enjte, dt. 28) dhe nesër (e premte, dt. 29) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit dhe lokalisht mesatare në qarqet Elbasan, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt. 29) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 13 / 22°C në vendet e ulëta: 14 / 23°C në vendet malore: 5 / 16 °C

ERA 

Nesër (e premte, dt. 29) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.