Kosova

Moti sot në Kosovë

Sot në mëngjes po mban mot i ftohtë dhe me ngrica ndërsa në ultësira mjegull.

Paradite dhe gjatë ditës kryesisht me vranësira, me mundësi për riga lokale shiu.

Në mbrëmje pjesërisht vranët. Erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 1-6m/s. Indeksi UV: 1.

Për nesër është paraparë që moti të jetë i butë. Paradite pjesërisht vranët.

Gjatë ditës dhe në mbrëmje kryesisht vranët, vende-vende me riga lokale shiu.

Në vise malore mbi 2000m reshje të dobëta bore. Erë mesatare dhe e fuqishme nga jugperëndimi 4-16m/s. Indeksi UV: 1. 

Paradite dhe gjatë ditës kryesisht me vransira, me mundësi për riga lokale shiu. Në mbrëmje pjesërisht vranët. Erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 1-6m/s. Indeksi UV: 1.

21.12.2019 – Mot i butë. Paradite pjesërisht vranët. Gjatë ditës dhe në mbrëmje kryesisht vranët, vende-vende me riga lokale shiu. Në vise malore mbi 2000m reshje të dobëta bore. Erë mesatare dhe e fuqishme nga jugperëndimi 4-16m/s. Indeksi UV: 1.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.