Kosova

Moti sot në Kosovë

Sot do të mbajë mot diell dhe pjesërisht i vranët.

Në fushat barike do të ketë ngritje të vlerave, dukshëm mbi ato normale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.