Kosova

Moti sot dhe nesër në Kosovë

Moti me diell dhe me temperatura të larta po vazhdon në Kosovë.

Sot temperatura më e lartë e ditës ka arritur në 34 gradë celsius, ndërsa nesër pritet të vazhdojë moti me diell.

Temperatura maksimale për sot pritet të jetë 29 gradë celsius dhe nuk parashihet të ketë vranësira.

Nesër, temperaturat në Kosovë përsëri do të rriten për 2 gradë, ndërsa të dielën, ato përsëri do të ngriten në 34 gratë celsius.

Zjarrfikësit kanë bërë apel tek qytetarët që të kenë kujdes me hedhjen e gjërave që mund të shkaktojnë zjarr.

Gjithashtu Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka apeluar tek njerëzit e sidomos të moshuarit të ekspozohen sa më pak në diell.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.