Rajoni

Moti ne Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira të pakta. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 8 gradë celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 17 deri 22 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe i qetë. Temperaturat në Shkup do të arrijnë deri në 20 gradë celsius.

Shfaq më shumë
//cdrvrs.com/4/3473483